Spotkanie z Księdzem Tomaszem Fajtem

W piątkowy wieczór (23.08.2024), w Miejskim Centrum Kultury, odbyło się spotkanie z księdzem Tomaszem Fajtem. Ks. Tomasz, nasz rodak, od 2017 roku posługuje jako misjonarz w Boliwii. Na spotkaniu ksiądz opowiadał o swojej misji. W bieżącym roku objął posługę w parafii św. Franciszka w San Xavier, założonej w 1691 roku. Wybudowano tam kościół w stylu barokowym, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ks. Tomek opowiedział o redukcjach jezuickich, obrzędowości Indian wpisanej w kulturę Boliwii oraz o tym, jak radzi sobie na nowym miejscu.

Spotkanie uświetnił występ zespołu młodzieżowego „Boski Dźwięk” prowadzonego przez księdza Szczepana Wajdę.

Na zakończenie spotkania burmistrz Radłowa- pan Mateusz Borowiec wręczył Ks. Tomaszowi polskie miody w ramach podziękowania, a panie z KGW ,,Radłowski Gryf’’ ugościły przybyłych pysznym poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Księdzu za wspaniałe spotkanie i zapewniamy o naszej pamięci i modlitewnym wsparciu.